SREČANJE NA GORI OLJKI

Preteklo soboto smo se srečali na Gori Oljki člani Turističnega društva Polzela in Turističnega društva Šmartno ob Paki.

Tema letošnjega  srečanja je bil hmelj, rastlina, nekoč prisotna na poljih obeh občin, danes pa pozabljena. Poskusili smo pivo, zvarjeno po tradicionalnem postopku na Inštitutu za hmeljarstvo in pivovarstvo v Žalcu ter pivo, zvarjeno na način kot so ga pripravljali naši nekdanji hmeljarji.  Srečanja se je udeležil tudi župan občine Šmartno ob Paki g. Janko Kopušar, ki je v svojem govoru poudaril, da je še kako pomembno povezovanje društev, ne samo v občini, ampak tudi z društvi sosednjih občin, še posebej s TD Polzela.  Vedno se je lepo srečati na Gori Oljki, že od nekoč priljubljeni točki, občanov Šmartnega ob Paki kot Polzele. V lepem sončnem vremenu in prijetnem vzdušju je čas hitro minil in naše sosede smo povabili, da se udeležijo naših prireditev v jesenskem času, Hmeljskega likofa in Bučarije.

Fotografije v galeriji na levi strani.